tr Türkçe

Hakkımızda

Kalbiselim Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği

01.10.2014 tarihinde Bursa’nın Yıldırım İlçesi Duaçınarı Mahallesinde, Kalbiselim Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneğimizi kurduk. Şehrimizde ihtiyaç sahibi yetim ve engelli ailelere hizmet vermekte olup, ayrıca özellikle son zamanlarda ülkemize Suriye’den iltica eden yetim ve engelli ailelere de hizmet vermekteyiz.

Kalbiselim Derneği çalışmaları kapsamında Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa İl Göç İdaresi, Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Bursa İlçe Kaymakamlıkları, AFAD, Kızılay, Bursa İl Müftülüğü, Bursa Kent Konseyi ve diğer birçok sivil toplum kuruluşu ile birlikte koordineli olarak ortak proje ve faaliyetler yürütmekteyiz.

Kalbiselim Derneğimize kayıtlı ihtiyaç sahibi 6000 aile (yaklaşık 30.000 kişi) bulunmaktadır. Dernek olarak kimsenin diline, dinine, ırkına, mezhebine, siyasetine bakmaksızın yardım etmekteyiz. Bu ihtiyaç sahibi ailelere yaptığımız yardımın yanı sıra derneğimiz binasında 300 Suriyeli yetim kardeşimiz bulunmaktadır. Babaları ya da anneleri Suriye’deki iç savaşta şehit edilmiş yetim, öksüz çocuğumuza da iki yıldır değerler eğitimi verilmektedir.

Yürüttüğümüz bu faaliyetler ile hem mazlumların yarasına merhem olmaya, hem de devletimizin üzerindeki yükü bir nebze olsun hafifletmeye çalışıyoruz. Dernek binamız haftanın 7 günü 24 saat açık olmakta olup halkımıza hizmet vermeye devam etmektedir.

Osman İpekçioğulları

Dernek Başkanı

+ 0
AİLE

GÖNÜLLÜ OL

Dernek proje ve faaliyetlerinde yer almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.